POZVÁNKA NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Zaujímajú Ťa spoločenské pohyby a trendy na Slovensku, v Európe a u kľúčových hráčov sveta? Chceš poznať hlbšie ich príčiny? Zunovalo Ťa byť iba pasívnym ohnivkom politického diania, ktoré večne náš život ohýba ako vietor steblo trávy a rád by si mu profesionálne rozumel? Chceš sa vďaka získaným vedomostiam cítiť slobodnejším?

Pozývame Ťa na Deň otvorených dverí 2020, ktorý sa bude konať vo  štvrtok 13. februára 2020.

Podujatie sa začne v Akropole  FF UKF v Nitre (Hodžova ulica 1) o 9.00 (asi 7 minút pešo od železničnej a autobusovej stanice), kde v priebehu asi tridsiatich minút získaš informácie všeobecného charakteru o študijných programoch ponúkaných Filozofickou fakultou UKF v Nitre v akademickom roku 2020/21.

Po 10.00 budeme pokračovať na jednotlivých pracoviskách. Čas 10.00 – 13.00 hod.  bude k dispozícii pre prezentáciu študijných programov na jednotlivých pracoviskách FF UKF v Nitre vo viacerých budovách.

Naša katedra sa nachádza asi 10 minút od Hodžovej ulice, dá sa k nej dostať príjemnou prechádzkou popri rieke po Nábreží mládeže alebo odviezť sa autobusmi č. 2, 4 (vystúpiť treba na rovnomennej zastávke).

ČAKÁME ŤA!

Kedy?

Vo štvrtok 13. februára 2020

Kde?

Katedra politológie a euroázijských štúdií FF UKF v Nitre, Boženy Slančíkovej 1 (bývalý hotel Nitra, teraz ŠD UKF Nitra, vysoká oranžová budova za mostom), 1. poschodie, vpravo

Mapka objektov UKF

Mapa Nitra a UKF: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1mA_stSBCLecsu4m4BFIakc5v5EkNOWXp&ll=48.311784892090095%2C18.091092617734034&z=15&lang=sk

 

Program na katedre

10:00 – 13:00

– stretnutie a diskusia s vedúcim katedry o štúdiu a uplatnení absolventov katedry s učiteľmi katedry, prezentácia študijných programov a informácie o štúdiu

–  stretnutie a diskusia s ďalšími učiteľmi katedry

–  diskusia so študentmi katedry o štúdiu a živote na katedre a mimo nej

Čo sa počas štúdia naučíš …

Nahliadneš do politických teórií, naučíš sa politicky myslieť, prenikneš hlbšie do pohybov na Slovensku, na celom európskom kontinente a v najdynamickejších krajinách Ázie. Spoznáš bližšie kultúru, náboženstvá, národy, históriu a súčasné politické procesy bližších i vzdialených štátov, ktoré najviac vplývajú na podobu dnešného sveta. Prenikneš do tajov medzinárodných vzťahov, integračných, ale aj dezintegračných procesov, otázok vojny a mieru, spolupráce a konfliktov. Ľahšie si vysvetlíš javy okolo seba a staneš sa tým slobodnejší. Naučíš sa kriticky a zodpovedne myslieť.

 Život na katedre

Vieš, ako sa rýchlo dostať do Europarlamentu, OSN, Rady Európy alebo Európskej komisie?

Nie? Stačí, ak nastúpiš do toho správneho dopravného prostriedku. Čaká na Teba na katedre a  odvezie Ťa na odborné exkurzie do všetkých európskych inštitúcií.

Máli sa Ti pár dní v  zahraničí? Využi študentské mobility a  stráv semester na Cypre, vo Francúzsku, Nemecku, Bulharsku, Veľkej Británii, Poľsku alebo v Českej republike.

Chceš vedieť viac o politickom dianí priamo zo zdroja? Katedra pre Teba pravidelne organizuje diskusné fóra, besedy s osobnosťami politického života, prednášky a semináre s odborníkmi z praxe.

Rád berieš iniciatívu do vlastných rúk? Realizuj sa v rámci ŠVOUČ, na konferenciách a odborných seminároch.

Máš dosť teórie? Hor sa do praxe! Na vlastnej koži ju okúsi na stážach v domácich i  zahraničných politických, štátnych, mimovládnych a medzinárodných organizáciách.

Chceš si len tak prevetrať hlavu? Podnikni s nami v apríli výstup na Zobor a pokochaj sa pohľadom na hlaváčika jarného – symbol našej katedry.

Vieš, čo je beánia? Nie? Príď, uvidíš (možno i zvíťazíš), ale hlavne neoľutuješ. Garantujeme perfektnú zábavu! Neváhaj! Tešíme sa na Teba už v budúcom akademickom roku!

 

Čo s diplomom v rukách?

Dvere sú pre Teba otvorené v orgánoch štátnej správy a  samosprávy, môžeš sa stať lídrom alebo hovorcom politických strán, zamestnajú Ťa v mimovládnych i medzinárodných organizáciách a  zaujímavú prácu nájdeš aj v masmédiách. Dvere budeš mať otvorené všade!

 

Ochutnávka z rôznych zaujímavých prednášok:  Dr. Radhakrishna, India: https://youtu.be/8ORl7CfXwR0

Ďalšie  zaujímavé linky: https://www.ukf.sk/prijimacie-konanie/pod-k-nam-studovat, https://www.ukf.sk/prijimacie-konanie, https://www.ff.ukf.sk/ponuka-studia, https://www.ff.ukf.sk/images/dokumenty/denne_studium/moznosti_studia2020_21_jan.pdf,